„ЌЕРКАТА НА МЕМЕДОВИЌ Е БОМБА И ПОЛ! Маша се искина во минич – покажа витки нозе и линија ГЛАВОБОЛКА

Маша Мемедовиќ, ќерката на водителката Јована Мемедовиќ, повторно ги воодушеви сите со својот изглед.

 

Маша Мемедовиќ , ќерката на еден од најпознатите српски водители, Јован Мемедовиќ , е многу активна на социјалните мрежи, особено на Тикток, каде споделува бројни совети и препораки поврзани со гардеробата.

Во една прилика ги воодушеви сите кога откри дека често посетува „second hand“ продавници , а покажа и неколку „улови“, како и начинот на кој ги комбинира своите парчиња. Сега таа ги воодушеви сите во елегантниот аутфит што го избра за настанот во кој беше дел. Убавата Маша избра мини црн фустан кој одлично ја истакна нејзината витка фигура.

 

Голите раменици, откриените нозе и крената коса беа хит, а комплиментите под постот немаа крај. „Ќерката на Мемедовиќ е бомба и пол“, „Убавица“, „Убаво девојче“, „Машо, ти блескаш“, се само дел од коментарите.

ИЗВОР: ТИКТОК/МАШАМЕМЕДОВИЌ

 

Погледнете и како беше на свадбата на Маша:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа