Некој извршил предавство! МУ ЈА ПРЕДАЛ ДРЖАВАТА НА УЧК, то ест на ДУИ. Значи Македонците се под окупација. Толку треба да знаете. Сум кажал јавно на тв дека ние 2001 потпишавме капитулација во Охрид на УЧК

Знам сум кажал јавно на тв дека ние 2001 потпишавме капитулација во Охрид на УЧК. Неколку пати. Знам чудно ме гледале водителите ко ќе сум кажел така. И не ме потпрашувале. Некои мислеле лупетам.
Немав друг чуено јавно да го каже тоа. Јавно, на ТВ.
Можеби грешам. Нејсе…
Вечерва Павле Трајанов го кажа токму тоа на Само вистина. Добив потврда,за она што сум го тврдел, а многу ме гледаа со потсмев од соговорниците во емисија.
Го удри некое цунами на искреност.
Кажа дека тогаш целосно потфрлила полицијата и војската. Слаба координација и организација рече.
Тоа меѓу редови кога ќе го рече таков човек кој бил на првата линија на безбедноста во деведесетите, значи само едно:
Некој извршил предавство! МУ ЈА ПРЕДАЛ ДРЖАВАТА НА УЧК, то ест на ДУИ.
Значи Македонците се под окупација.
Толку треба да знаете.
За да не се чудиме што ни се случува
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа