МАКЕДОНЦИТЕ МАСОВНО ПОЧНАА ДА ЈА СПОДЕЛУВААТ ОВАА КАРТА! АЈДЕ ДА ИМ ПОКАЖЕМЕ КОЛКАВА БИЛА МАКЕДОНИЈА!

Нека биде денес денот на стари карти. Споделете стари карти.
За инает на имбецилон што го турија со багер да води држава.
Не му пречат карти со Голема Албанија.
Да видиме што ќе каже за ваква карта.
Ретардо, дали е картава доволно стара според тебе.
Обиџуко, ти што мислиш?
Ќе ја оставите на фејсбук ваква или ќе ја бришете?
Можеби ќе ме пријавите кај вашите ко вас ретардирани Комисии за прогон на Македонци?
Сашо Тасевски
Можно е да е слика од мапа и текст
Сите реакции:

Violeta Makedonska Tirovska, Menka Grasarovska и 1,3 илј. други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа