ДРЕВНО МАКЕДОНСКИ СИМБОЛИ ПРОНАЈДЕНИ НА ФРЕСКА ВО ЦРКВА ВО СОЛУН

Почетокот на Христијанството, прикажан на оргинална фреска, од македонска црква во Солун. Како основа се ставени лавот и бикот, едни од побитните древно Македонски симболи (A.Хростоски)
Нема опис за фотографијата.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа