ДАЛИ ЗАСЛУЖУВАМЕ ВАКА ДА НИ ВРАЌААТ? ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СМЕ ИМ ПОМАГАЛЕ НА БУГАРИТЕ КОГА НЕМАЛЕ ЛЕБ ДА ЈАДАТ

МАКЕДОНИЈА СЕКОГАШ и помагала на Бугарија, без никакви уцени, за разлика од Бугарија која секогаш нешто очекува од нас… само нив Русите ги пореметија!
Во 1995 година Бугарија влезе во тешка, тешка криза… буквално им се распадна финансискиот систем, им дојде странски борд да ги управува… немаа леб и сол да јадат, се сеќавам имаше скандал, војниците ги хранеа со месо од кучиња, магариња, коњи…
Македонија како добар сосед, од срце без никави уцени, на 24 март на Бугарија и донираше 2000 тони пченица како хуманитарна помош, да се прехранат, да преживеат, бидејќи буквално умираа од глад!
Оваа информација упорно се сокрива од младите Бугари, а им се презентираат само филтрирани вести за бугарска помош кон Македонците, кои не сме биле благодарни… и упорно во Бугарија се креираат нови генерации македонофоби!
Со тоа полесно ги оправдуваат антиЕУ и проруските политики кон Македонија со блокади, вета и негирање на етнос, култура, јазик, историја, црква, народ, малцинства…
Бугарската официјална политика е срам за Бугарите!
Можно е да е слика од текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа