(ВИДЕО) Зеленски го опцу Путин во живо на ТВ! Лидерот на Украина дивееше поради прашање на американски водител!

 

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го проколна рускиот лидер Владимир Путин за време на гостувањето во американската програма NBC News.

На крајот од неговото вклучување во утринската програма, Зеленски рече дека  Украинците не се подготвени да му ја дадат својата слобода на „ебаниот терорист“  Путин .

 

– Сакам да ве прашам нешто пред крајот на разговорот. Што ти дава сила? Зарем не се чувствувате поразени – го праша водителот Зеленски.

– Имам многу сила, сепак, дури и да се чувствуваме силни и да имаме многу енергија, тоа не значи дека сакаме да се бориме цел живот. Цената е висока и војната го зема најдоброто од нас. Но, ние не сме подготвени да му дадеме слобода на ебаниот терорист Путин. Затоа се бориме – рече претседателот на Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа