„Ќе ги убијам сите“! Нема да ви биде добро кога ќе видите каде Коста К. го објави масакрот во училиштето?

„Ќе ги убијам сите“!  Нема да ви биде добро кога ќе видите каде Коста К. го објави масакрот во училиштето?

Момчето-убиец Коста К.(14) на само неколку дена пред масакрот во „Рибникар“ испратил грозоморна порака на муабети играјќи компјутерски игри.

Коста К.(14), момче-убиец, извршил невидено злосторство – масакр во близина на ОУ „Владислав Рибникар“ кога убил девет ученици, негови врсници и училишниот чувар кој сите неизмерно го сакале.

 

Како што дознаваме од извор близок до истрагата, Коста во четот за време на играта на друг му испратил порака во која изјавил: „Сите ќе ги убијам!“.

Според неофицијални  информации на порталот Republika.rs добиени од извор, Коста бил активен во таканаречените виртуелни простории за разговор додека играл компјутерска игра, каде покрај игрите и стратегиите зборувал за себе и за своите намери.

 

-Во една порака само неколку дена пред масакрот во „Рибникар“ момчето зборувало за своите школски другари и напишало „Сите ќе ги убијам“ – неофицијално изјавил за нашиот портал извор близок до истрагата.

 

Понатаму, неофицијално дознаваме дека истражителите го испрашале и Коста за овие наводи, но не добиле никакви одговори. Наводно, во текот на истрагата детално му бил прегледан компјутерот, а биле проверени и сите приватни и јавни разговори во кои бил активен Коста К. за да се утврди дали момчето ги открило своите намери за делото и колку детално.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа