СИНОТ НА ТИТО НАПОЛНИ 82 ГОДИНИ, ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА

 

Внуката на Јосип Броз Тито објави фотографија со родителите. Нејзиниот татко, Александар Мишо Броз, најмладиот син на Тито, веќе има 82 години.

 

Александар Мишо Броз, син на Јосип Броз Тито, по завршувањето на дипломатската кариера ретко се појавуваше во јавноста во последната деценија. Неговата ќерка Саша Броз, внуката на Тито, неодамна објави фотографија на која и се придружија 82-годишниот татко Мишо и 81-годишната мајка Мира.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа