Дали Грците избришале текст на слика од 1500 година најдена на планината АТОС каде Александар е прикажан како крал на Македонците?

На фотографијата јасно се гледа дека е работи за корекција и под текстот има друг текст

 

Можеби е шкртаница

 

Можно е да е слика од текст

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа