НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА ЗА НАРОДОТ ОД ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ? ЌЕ ПОСКАПУВА СТРУЈАТА И ПАРНОТО….


Warning: Undefined array key "tag" in /home/html/mkdpress.eu/public_html/www/wp-content/themes/publisher/includes/libs/better-framework/content-injector/bf-content-inject.php on line 473

 

Македонија нема да се откаже од барањата за ослободување на капацитетите за гас, порача премиерот Ковачевски. Не ја исклучува ниту можноста правдата да се бара и пред меѓународните судови. Тој додаде дека со таксата наметната од Бугарија, не само што ќе поскапи парното, туку ќе поскапи и струјата за 20 проценти.

 

„Нема да се откажеме да бараме ослободување на капацитетите и нема да се откажеме да бараме таа такса да не важи, затоа што се работи за неправедно наметната такса која што нема ништо со пазарни принципи и која што нема ништо заедничко со директивите на ЕУ. И ако треба тоа ќе го направиме и пред меѓународни судови“ рече Ковачевски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа