ПОВЕЛЕТЕ БУГАРИ, АВСТРИСКИОТ ЦАР ЛЕОПОЛД УШТЕ ВО 1690 ГОДИНА ГИ ПРИЗНАЛ МАКЕДОНЦИТЕ! ЕВЕ ГО ПИСМОТО

Писмо од Австрискиот Цар Леополд I Хабзбург кој го признава МАКЕДОНСКИОТ народ и го зема под своја заштита од 26 април 1690 година кога Тито не бил роден 👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼
Можно е да е слика од текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа