Во Берово македонец ќе треба да се пиши албанец за да го вработат во метеоролошка станица?

Бараат албанец во Берово да го вработат во меторолошка станица… добра забелешка на нашиот Тим од МКонцепт Крушево
Можно е да е слика од одрезок од билет и текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа