МОНСТРУМИТЕ И SВЕРОВИТЕ НА ХАМАС И ЈА ОТСЕКЛЕ ГЛАВАТА НА МЛАДА ТИНЕЈЏЕРКА

Израелскиот претседател Исак Херцог во интервју за „Билд“ ја потврди информацијата дека 23-годишната Германка Шани Лук била обезглавена. Германката беше киднапирана од членови на Хамас на 7 октомври за време на напад на музички фестивал во кибуцот Реим.

 

– Навистина ми е жал што морам да ве известувам дека сега ја добивме веста со која е потврдено дека Шани Никол Лук е убиена и е мртва. Пронајден е нејзиниот череп  – изјави претседателот Херцог.

 

Тој додаде дека „варварските и садистички ѕверови“ на Хамас „ја отсекле главата“ на девојката чие тело дури сега е идентификувано. Телата на 40 жртви убиени од Хамас сѐ уште не се идентификувани. Проблемите со идентификацијата се последица на тоа што телата биле обезличени, изгорени или осакатени.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа