За што ги праќаме децата на факултет ако со завршено средно медицинско се станува директор на Аеродром ?

Како се станува директор на аеродром со завршено средно медицинско?
Може ова законски да оправда?
За што децава ги праќаме на факултети?
Знае некој?
Премиере Фон Дер Таче НаК..Качен?
Вие од СДС и ДУИ ја ставивте директорка на аеродромот за инфузии да им дава на авионите?
Барем у болница да ја ставете директор. Повеќе логика има. Малце ќе се бунеа специјалистите додуша, тие др. прим. Но има логика.
Ама директорка на аеродром???
Сестрата ваша медицинска!!! Кого го дупите?
Дали сте нормални?
Добро е што немаме вселенски центар или атомска централа.
Овие тачевци и ДУИ ќе ставеа на чело забен техничар или медицинска сестра.
А може и дилер ќе назначеа за директор.
Што има везе? Дополнителна дејност
Да се обезбеди пензија утре.
Вака се бркаат паметните и образованите од една земја.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа