(ВИДЕО) ГРЦИТЕ ПУШТИА СРЦЕ! ЕЧЕШЕ МАКЕДОНСКА МУЗИКА НА ПРВИОТ ГРЧКИ КАНАЛ

Македонска музика на грчкиот ЕРТ Прв канал…
Соседите повеќе ја разбираат Македонија
од самите нас…
Соседите повеќе ја посакуваат Македонија
од самите нас…
Соседите повеќе ја промовираат Македонија
од самите нас…
Земјата Македонија е повеќе од што некои овде кај нас можат да разберат, сакаат и промовираат…

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа