АЛБАНСКИТЕ ШОВИНИСТИЧКИ МЕДИУМИ ЈА „РАСПНАА“ РИТА ОРА ЗАТОА ШТО СЕДИ СО НОВАК ЏОКОВИЌ! Сега насилно ја нападнаа – еве за што најмногу ја обвинуваат!

АЛБАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЈА „РАСПНАА“ РИТА ОРА ЗАТОА ШТО СЕДИ СО НОКОВА!  Сега насилно ја нападнаа - еве за што најмногу ја обвинуваат!

Вчерашното финале на Светскиот куп во рагби беше во центарот на вниманието, самиот настан привлече огромно внимание кај сите светски медиуми и љубителите на овој спорт имаа можност вистински да уживаат.

На стадионот „Стад де Франс“ се сретнаа Нов Зеланд и Јужна Африка, а на трибините беше виден и Новак Ѓоковиќ во придружба на албанската пејачка Рита Ора !

Да потсетиме, албанскиот пејач неодамна го навлече гневот на нашиот народ.

Во Англија додека шетала низ град, се снимала пред дигитален билборд каде требало да се појави најава за нејзиниот нов албум, а во моментот кога се свртела мислејќи дека ќе се види, го здогледала Новак. на екранот.

Кога го здогледа, се гримаса и бесно замавна со раката.

Албанските новинари не обрнуваа претерано внимание на овој настан, а еден од ретките медиуми кои известуваа за средбата на Рита Ора и Новак Ѓоковиќ е „ Спорт експрес “, кој пукаше кон пејачката затоа што седел со најдобриот тенисер на сите времиња.

 

Големо внимание привлече текстот со наслов „Срамно! Продавајќи лажен патриотизам на концерти, Рита Ора оди во финале заедно со Новак Ѓоковиќ“, а во текстот понатаму се вели:

 

-Рита Ора неодамна доби многу критики, бидејќи на сцената се појави со знамето на Србија на рамо. Самата пејачка се извини за тоа што не знаела на која земја и припаѓа знамето што фан и го фрли на сцената. Во меѓувреме, пред извесно време на концертот на албанската пејачка беа прикажани слики од некои познати личности, а нејзиното мислење за нив го имитира и Рита Ора. Кога се појави Новак Ѓоковиќ нејзината реакција беше јасна – не и се допадна она што го виде и побара промена на имиџот.

 

Сепак, денеска камерите ја снимија како седи покрај српскиот тенисер. Двајцата рамо до рамо го гледаа финалето во рагби, а лицето на Рита Ора беше насмеано. Момент кој не и се допадна на албанската јавност, особено знаејќи го патриотизмот со кој Ора секогаш се трудеше да се претстави. Можеби двоглавиот орел на концертот е само симбол за продажба – пишуваат во својот текст.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа