ТАЊА КАРАКАМИШЕВА МОЖЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ ОД ВМРО ДПМНЕ

Професорката Каракамишева која важи за строг критичар на власта и силно се спротивставува на Преспанскиот договор на својот фејсбук профил напиша дека сите одлуки, почнувајќи од изборот на Џафери до гласањето на Договрот со Грција се ништовни и дека борбата допрва почнува. Каракамишева беше спомнувана во јавноста како еден од можните кандидати за претседател предложен од ВМРО-ДПМНЕ и дека и таа била вклучена во партиските анкети.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа