СПОРЕД КАРТА ОД 1948 манастирот Свети Прохор Пчињски (што денес се наоѓа на југот од Србија) е на Македонска територија…

Српска карта на Македонија од 1948г на која јасно се гледа дека манастирот Свети Прохор Пчињски (што денес се наоѓа на југот од Србија) е на Македонска територија…
Можно е да е слика од мапа и текст
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа