(ВИДЕО) АЛБАНСКИ НОВИНАР ПОЈДЕ ВО ПУСТЕЦ, ЕВЕ КАКО ГО ПРЕЧЕКАА ЖИТЕЛИТЕ: НИЕ СМЕ МАКЕДОНЦИ И НИКАКО БУГАРИ

Македонците во Пустец тврдат не сме бугари пред тв новинар од Албанска телевизија

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа