Раде Трајковски – Штекли кон кого беше пукано е тешко повреден и се наоѓа во животна опасност

 

Две лица се повредени во денешното пукање во Ист Гејт.

Неофицијално, повторно било пукано кон Раде Трајковски – Штекли.

Непотврдените информации се дека Трајковски е тешко повреден и се наоѓа во животна опасност.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа