ПУТИН НЕДЕНАШ СТИГНА ВО РОСТОВ НА ДОН! Генералите фатени невнимателни?! Герасимов веднаш го информирал за состојбата на фронтот

Валери Герасимов и Владимир Путин

 

На рускиот лидер му беше претставена ситуацијата во Украина

Рускиот претседател Владимир Путин го посети штабот на руските вооружени сили во Ростов на Дон , каде началникот на Генералштабот на руските вооружени сили, армискиот генерал Валериј Герасимов , го информираше за текот на воените операции во Украина, изјави портпаролот на Кремљ. – изјави Дмитриј Песков.

 

Песков истакна дека патувањето не било однапред планирано и дека било „оперативно координирано“ , пренесува РИА Новости. За време на средбата Герасимов го информирал рускиот претседател дека армијата ги решава проблемите во зоната на Северниот воен округ „во согласност со оперативниот план“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа