ЈА ИМА НАЈГОЛЕМАТА УСТА НА СВЕТОТ и НЕОБИЧЕН ТАЛЕНТ со кој стекна популарност: „До денес ми велат дека сум грда и страшна, но тоа не ме допира“

жена

Претставува еден вид феномен!

Да се ​​каже некому дека има голема уста обично е навреда – но не за оваа 33-годишна Сем Рамсдел, која ја има најголемата уста на светот – што дури и донесе место во Гинисовата книга на рекорди. 

 

Со должина од 6,52 см, огромната уста на оваа жена може да се протега до должина што ниту една друга женска личност не може да ја постигне. Откако и беше доделена титулата „Најголема уста (женска) на светот“ во 2021 година, таа стана позната на социјалните мрежи. Со неверојатни 3,8 милиони следбеници на TikTok и неколку стотици илјади фанови на Инстаграм, луѓето сакаат да гледаат како Сем јаде храна или дури оди на забар.

 

МРЖАЧНО – НЕШТО ГО ПОВЛЕЧЕ БЕБЕТО ПОД КРЕВЕТОТ: Детето врескало, таткото тврди дека било ПАРАНОРМАЛНО!

Дека големата уста и носи многу во животот докажува нејзината неодамнешна објава во која се пофали со својата нова титула. Во видеото кое собра 4,5 милиони прегледи и 178.000 лајкови, таа рече: 

„Значи, сега всушност имам два Гинисова рекорди“. рече таа и откри дека неодамна ја освоила титулата за – „Најширока уста“, бидејќи може да ја рашири до 10,33 см.

„Одлично е што нешто од што се срамев, а поради што ме исмејуваа, сега стана голема вештина. Неверојатно е чувството да се има втор светски рекорд. Се разбира, и до ден денес добивам грди коментари за мојот изглед. Ми велат дека сум грда, одвратна, страшна. Но, има и многу позитивни коментари од луѓе кои велат дека сум им инспирација затоа што нешто што се смета за негативно го претворив во позитивно“, рече таа.

Тој се надева дека тоа ги мотивира другите да го прифатат она што ги прави посебни, наместо да се обидува да го промени за да се вклопи во општествените норми.

Благодарение на нејзината уста, дури и наједноставните работи во животот ја направија онлајн спектакл, кој сега ја започна нејзината кариера како инфлуенсер. Откако одлучи да ја сака устата наместо да ја мрази, животот на Сем целосно се промени – таа тврди дека сега може да патува и да јаде покрај нејзината работа.

“Толку сум благодарен што сега можам да го правам она што го сакам, благодарение на мојата огромна уста. Можам да бидам влијателен и да бидам креативен во исто време. Пробувам одлична храна и сендвичи насекаде, патувам и ги правам моите хумористични шоуа во живо Цел живот сонував да правам“, признала таа.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа