По КОНФЛИКТОТ со Марија ДИСКВАЛИФИЦИРАНА од натпреварот – Еве како денес изгледа КОНТРОВЕРЗНИОТ учесник на „Ѕвезда Гранда“

Марија Шерифовиќ, Дуња Поповиќ
Нема да ја препознаете!

Дуња Поповиќ , поранешна учесничка на талент шоу програмата „Ѕвезда Гранда“ одбележа неколку сезони, како со вокални изведби, така и со впечатливи изведби и комбинации на облека.

Таа за време на натпреварот многу напорно работеше на својот сценски настап и костимите кои беа многу интересни за публиката, а потоа членот на жирито Марија Шерифовиќ во една претстава жестоко го имитираше пеењето на Дуња и во таа прилика беше многу остра.

Карлеуша го призна НЕОЧЕКУВАНОТО – Дивна ја повикала Драгана Мирковиќ на помош, а таа ги задолжила долго време

 

Дуња Поповиќ

Фото: Youtube принтскрин/Ѕвезде Гранда

– Не дозволувајте да се заљубиме и да си играме со шарени лаги. Сите знаат за што се овие кандидати. Едно е шоу и друго пее и вие сте шоуто! – рече меѓу другото Марија, по што Дуња замавна со рака и ја напушти сцената „Ѕвезда Гранда“. Тоа беше прв пат кандидатот доброволно да го напушти натпреварот среде снимањето на емисијата.

По овој скандал Дуња продолжи да пее. Со својот бенд настапува на приватни забави и досега има снимено една своја песна.

Во меѓувреме Дуња дипломирала на Факултетот за обука на наставници, го родила синот Виктор, се омажила, но и се развела, а денес изгледа вака:

 

Дуња Поповиќ

Фото: инстаграм принтскрин/дуњапоповиќ официјален
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа