Од длабоко деколте и мини здолниште, до долг фустан закопчан до грло! Целосната трансформација на Јована Јеремиќ во шоуто, сите зачудено ја следеа (ФОТО)

Од длабоко деколте и мини здолниште, до долг фустан закопчан до грло!  Целосната трансформација на Јована Јеремиќ во шоуто, сите зачудено ја следеа (ФОТО)

Споделете ја веста

Јована утрово ги изненади своите фанови и се појави во сосема поинакво издание. Имено, водителката наместо провокативни парчиња облече фустан од златен капут, кој ги воодушеви сите.

Водителката Јована Јеремиќ секој викенд ги изненадува гледачите на утринската програма со интересни комбинации. 

 

Имено, иако многумина тврдат дека водителката во својата емисија се облекува провокативно, таа утрово беше сосема поинаку стилизирана. Јована носеше златен капут и сандали со циркони, како што вели, од познат италијански моден бренд. 

 

Јована Јеремиќ утрово имаше интервју со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, поради што без сомнение се одлучи за оваа комбинација. 

Да потсетиме, Јована неодамна за Информер откри како ги постигнала сите цели во животот, па дури и се почастила со ролекс за кој многу зборувала. 

– Сакам богати мажи и што е проблемот, и јас сум богат. За една година животот ми врати сè, и нека биде две години: Направив мега кариера на Пинк, поставив стандард што никој не го достигна во информативната програма со моите резултати, кои продолжуваат до денес, купив две станови, едниот е во центарот на градот, другиот во Мириево, ми зборуваше детето и сега сум среќно заљубена жена. Имаш уништена Јована, но јас знаев што треба да направам и имав храброст да кажам дека нема да живеам како слепа, туку како кралица, затоа што заслужувам се и сето тоа сам го создадов. Сега можам да бирам со кого ќе бидам и нема да се задоволувам со ништо помалку, па моралистиве што ме коментираат како каков ролекс… секако мора да ми купи, бидејќи јас веќе купив за самата – изјави Јована јавно дека го покажа својот нов ролекс, а потоа продолжи:

Фото: Приватна архива

 

– Ова е вистински Ролекс, а мажите треба да се натпреваруваат, кој ќе ми купи подобар, па секако дека ќе го направат тоа, не сакам да бидам со некој што ќе ми даде помалку – изјави Јована за „Информер“

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа