Нов голем удар од владата за Битола! Не враќаат во турско, се укинуваат возови од Скопје за Битола

“Од Битола до Скопје и обратно ќе има само по еден воз дневно”
Железничката станица во Битола почнува со работа 1891-ва. Значи буквално, без претерувања, нѐ вратија во турско.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа