Пензиониран амерички полковник: КОГА ЌЕ СВАТАТ АМЕРИКАНЦИТЕ ДЕКА СЕ ЗЕЗНАЛЕ СО ПОГРЕШНА СИЛА КАКО РУСИЈА

Пензионираниот армиски полковник и аналитичар Даглас Мек Грегор:

„Вистинската закана за Израел е Турција. Турците ја имаат најголемата воздушна и воена моќ во регионот. Тие можат да распоредат два милиони војници за помалку од еден месец. А Турците се многу „сурови „воини“.

👀Што е интересно во сето ова. Турците се многу жестоки воини, рече тој. Но, сега се поставува прашањето што е со руските воини? Турците и Русите се степале околу 12 пати. Кога ќе сфатат Американците дека се зезнале со погрешна сила.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа