ЕВЕ ЗОШТО БУГАРИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ ПИШАНИ ВО УСТАВОТ

Професорката Мирјана Најчевска на Твитер излезе со три причини зошто да не се внесат и Бугарите во Уставот на Република Македонија.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа