(ФОТО) ЕВЕ КОЛКУ ГОЛЕМА БИЛА МАКЕДОНИЈА! ВО МУЗЕЈ ВО ПАРИЗ ИЗЛОЖЕНА ФОТОГРАФИЈА КАКО АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ УБИВА ЛАВ

Александар Македонски го убива лавот. Музеј Лувр, Париз
Можно е да е слика од споменик и текст
Сите реакции:

23

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа