БЕРЛИН ГОРИ Хаос во Германија: Пропалестинските екстремисти го уништуваат градот! Ситуацијата излегува од контрола?! (ВИДЕО)

Берлин
Хорор во Берлин.

Најмалку 65 полицајци се повредени во текот на ноќта во Берлин за време на протестите поради израелското бомбардирање на Појасот Газа, соопштија денеска германските власти. 

 

Според достапните снимки на социјалните мрежи, некои делови на Берлин горат.

 

Имигрантите, илегалните имигранти и левичарските екстремисти кои го поддржува Хамас го уништуваат Берлин.

 

Ситуацијата во Германија е целосно надвор од контрола. 

Полицајците се „повредени од камења, запалива течност и отпор“, објави берлинската полиција на платформата Икс (Твитер), пренесе „Гардијан“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа