Апасиев: Во прв ден власт апсиме 100 луѓе и го укинуваме Преспанскиот договор!

t

 

Во прв ден власт апсиме 100 луѓе и го укинуваме Преспанскиот договор, вели во денешната епизода на Тешки муабети лидерот на Левица, Димитар Апасиев.

 

– Економската политика ќе биде социјализам по примерот на Кина, но со макеоднски карактеристики. Тоа значи дека во секоја гранка на индустријата треба да има по еден државен субјект.

 

Во надворешната политика се игра со секој, нема не идам во Пекинг, абре за доброто на Македонија ќе идеш и во Вашингтон и во Пекинг и во Петербур и во Јужноафриканска република. Играме со сите, па и со Америка. Кога се раѓа нова империја треба да се игра со неа.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа