Хезболах испрати застрашувачка порака: „Злонамерни Европејци, внимавајте“

Готово е, Европа повеќе не е безбедна?!  Хезболах испрати застрашувачка порака: „Злонамерни Европејци, внимавајте“

 

Хезболах ги предупреди американскиот претседател Џо Бајден, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и „злонамерните Европејци“ да бидат внимателни.

Хезболах ги предупреди своите противници дека е „илјада пати посилен од порано“. Функционерот на Хезболах, Хашем Сафиедин, обраќајќи им се на приврзаниците, ги предупреди американскиот претседател Џо Бајден, израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и, како што рече, „злонамерните Европејци“ да бидат внимателни.

 

– Реакцијата на грешка што можеби ќе ја направите ќе биде звучна – рече тој.

 

Израел погоди две села во јужен Либан во воздушен напад, објавија либанските медиуми. Израелски ракети го погодија Кафр Шуба и околината на Одаисех, се додава.

– Во изминатите неколку часа ИД нападна цели на Хезболах долж границата со Либан. Тоа беше одговор на нападите во средата. Погодените цели вклучуваат набљудувачница свртена кон морето, од каде противтенковски ракети беа истрелани кон Рош ХаНикр – објави Израел.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа