БАБА ЛАЖЕ ТРАП НЕ ЛАЖЕ! НА ДЕНЕШЕН ДЕН СЕ КРЕНАЛО КРЕСНЕНСКОТО ВОСТАНИЕ, ЕВЕ ГО ПЕЧАТОТ КОЈ ГОВОРИ ДЕКА СЕ РАБОТИ ЗА МАКЕДОНСКО А НЕ ЗА БУГАРСКО ВОСТАНИЕ

МАКЕДОНСКО ВОСТАНИЕ, на денешен ден 17 октомври (5 октомври по стар стил) 1878 година со центар во Кресна… нема да ви пишувам за историографија…
САМО ДА ЗНАЕТЕ, ако го поддржите новиот ГРАЃАНСКИ УСТАВ, во преамбулата влегува и ова востание, како дел од континуираната борба за државност на македонскиот народ.
ДАЛИ е тоа битно? МНОГУ!
ДАЛИ Македонците разбирате? МАЛКУ!
ДАЛИ ќе разберете? НЕ ВЕРУВАМ!
ЗОШТО ПИШУВАМ? Да бидам чист пред себе и пред своите деца, дека сум се обидел да го спасам моето смачкано племе!
ДАЛИ ЌЕ УСПЕЕМЕ? Со Господ напред!
May be an image of text
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа