(ФОТО) Хорор во САД! Малиот Палестинец (6) избоден 26 пати! Монструм брутално го уби поради Хамас?!

(ФОТО) Хорор во САД!  Малиот Палестинец (6) избоден 26 пати!  Монструм брутално го уби поради Хамас?!

 

Споделете ја веста

Полицијата го уапси Џозеф Чуба (71) од предградието на Чикаго под сомнение дека убил шестгодишно момче и тешко ја повредил неговата мајка (32) поради конфликтот на Блискиот Исток.

 

Убиецот наводно признал дека ги нападнал момчето и жената поради нивната исламска вера и како одговор на војната меѓу Израел и  Хамас .

„Детективите успеаја да утврдат дека и двете жртви на овој брутален напад биле цел на осомничениот затоа што се муслимани и поради тековниот конфликт на Блискиот Исток во кој се вклучени Хамас и Израел“, се вели во соопштението на шерифот на округот Вил, објавено на социјалните мрежи .

 

Полицајците ги пронајдоа жртвите доцна во саботата наутро во соседска куќа 40 милји југозападно од Чикаго.

Момчето, кое беше прогласено за мртво во болница, според резултатите од обдукцијата, било избодено 26 пати со голем нож во воен стил, а жената имала десетици убоди по телото.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа