(ФОТО) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛО НАШЕТО МАКЕДОНСКО СВЕТИЛИШТЕ ВО 1930 ГОДИНА! БИГОРСКИОТ МАНАСТИР КОЈ Е ПОСТАР ОД МНОГУ ДЕНЕШНИ ДРЖАВИ

Бигорски манастир, фотографија направена во 1930-тите години
📸 Државниот архив на Република Северна Македонија

 

Можно е да е слика од 6 луѓе и Стари мост
Сите реакции:

Kabrovski Slavko, Михајло Наумоски Македонски и 2,4 илј. други

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа