КАРАКАМИШЕВА: ЕВИ ВИ ДОКАЗ, СИТЕ СЛОВЕНСКИ ЈАЗИЦИ ПОТЕКНУВААТ ОД МАКЕДОНСКИОТ

Што ќе речат Бугарите на овој научен факт?
Сите словенски јазици произлегуваат од МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК!
Скинете си ги дипломите, оооо вие трговци со нашите Македонски вредности!
Нема опис за фотографијата.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа