(ФОТО) ОВА Е АМЕРКАНСКИОТ ИСТОРИЧАР КОЈ ТВРДЕШЕ ДЕКА АЛЕКСАНДАР Е МАКЕДОНСКИ А НЕ ВЕЛИКИ

Можно е да е слика од 1 лице и текст кој вели „Eugene N. Borza "Neither you historians know Alexander, all of you write and name him as Alexander the Great, and you must know that is political name, and you don't use his real historical name Alexander MACEDONIAN"“

 

Можно е да е слика од 1 лице и текст кој вели „Eugene N. Borza "Neither you historians know Alexander, all of you write and name him as Alexander the Great, and you must know that is political name, and you don't use his real historical name Alexander MACEDONIAN"“

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа