(ФОТО) Баба од егејско се врати по 75 години во селото Вмбел, погледнете ги овие емоции

Можно е да е слика од 4 луѓе

В’мбееелллл… се вратиииввв !
Извика тетка Гана која не ја спречи ниеден хендикеп да се искачи на планината и да го бакне родниот камен, камен кој само ние В’мблени знаеме што ни значи
Можно е да е слика од 4 луѓе
Сите реакции:

95

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа