Тројкааааааа! Јокиќ го фрли Американецот во транс! Коментаторот зборувал српски! (ВИДЕО)

Тројкааааааа!  Јокиќ го фрли Американецот во транс!  Коментаторот зборувал српски!  (ВИДЕО)

 

Споделете ја веста

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра одличен натпревар и постигна 17 поени, шест скока и четири асистенции на претсезонскиот меч меѓу Денвер Нагетс и Чикаго Булс.

Денвер е поразен по продолжение 133:124.

Сепак, и покрај одличната игра на Јокиќ,имаше одличен потег и на српскиот центар кој играше со топката на својата половина, ја додаде и веднаш шутна за три поени.

Влезе тројката, се разбира, а коментаторот падна во транс со сега популарниот коментар на српски „Тројкааа“.

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа