„Го видов пред да умре! Тоше Проески ги помина последните часови со него, проговори за родителите на пејачката

„Го видов пред да умре!  Тоше Проески ги помина последните часови со него, проговори за родителите на пејачката

Споделете ја веста

Сосед открил дека родителите на Точе биле физички истрошени и дека не се чувствувале добро откако тој трагично починал во 2007 година.

Тоше Проески беше еден од најомилените пејачи, а и неколку години по неговата смрт не стивнува тагата кај неговото семејство, колегите и публиката. 

 

Екипата на емисијата „Блиц дан“ го посетила родното место на починатиот пејач и во таа прилика разговарала со неговиот сосед, кој открил дека пејачот го видел само неколку часа пред неговата смрт. 

Фото:Printscreen You Tube Hit Records е официјално

– Многу ни недостасува, беше голем човек со големо срце. Се сеќавам на него кога беше мал, а потоа порасна во вистински добар човек. Го видов седум часа пред да умре, разговаравме речиси два часа. Ми кажа дека гостувал на телевизија и дека после тоа ќе оди во Загреб. По телефон му кажале на неговото семејство дека починал. Не можевме да веруваме и се уште не веруваме… Неговите родители се физички истрошени, не им е добро. Тагуваше цел народ, цел Балкан…– рекол соседот.

Да потсетиме, легендарниот пејач Тоша Проескитрагично загина во сообраќајна несреќа во 2007 година. Пејачот го даде своето последно интервју само неколку часа пред неговата трагична смрт.

Фото:Printscreen You Tube

 

Иако сите го паметиме по неговата насмевка и ведриот дух, Тоше тој ден беше очигледно нерасположен и за прв пат изјави дека му е доста од популарноста и дека тешко се носи со славата. Потоа изјави дека би сакал да се повлече од јавноста, што ги изненади сите.

– Сакам, но не можам. Машината ме стави како што велат во барабан и толку. Нема враќање назад. Барам закрепнување од секојдневните интервјуа, шминка, бришење шминка, пакување. Патувања во Загреб, па назад, патување во Австралија… Доста ми е овде– покажа Тоше со раката преку глава.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа