СДС(М) никогаш повеќе да не ни се повтори

Ете после 30 години плукање по партизаните и НОБ, почнавме пак да ги славиме, ко сфативме каква предавничка социјалдемократска, бугарашка банда ни ја украде АСНОМска Македонија.
Честит Денот на востанието против фашистичка Бугарија и Германија.
Честитки до Прилеп, градот херој. До кумановци. До сите станаа да се борат против слугине на Хитлер.
И СДС(М) никогаш повеќе да не ни се повтори
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа