Тешка снимка: руски тенк уништува толпа пешадија од украинските вооружени сили на празен дострел (ВИДЕО 21+)

Тешка снимка: Руски тенк уништува толпа пешадија од украинските вооружени сили на празен опсег (ВИДЕО 21+) |  Руска пролет

Тенк на руската армија уништи толпа украински пешадија на дострел кои не го препознаа непријателот.

 

Ова го известил воен извор за Руската пролет .

Веројатно, Украинците на контролниот пункт решиле дека се приближуваат нивните луѓе, но следел волеј, следен од друг – на крајот најмалку 15 „сушници“ и бандити од т.н. Термо одбраните се надвор од игра.

На овие снимки се гледа како по првиот истрел бега тој што снимал, а 10 секунди подоцна се слуша вториот.

Вреди да се одбележи дека украинската воена пропаганда веќе го користи ова видео, пренесувајќи го како „победа“ и тврдејќи дека тие „испукале во орките на празно“. Орките, да потсетиме, се она што Украинците ги нарекуваат војската на ДПР и Руската Федерација. И кога нивните луѓе истакнуваат лаги во коментарите, авторите на лажниот тврдат дека лажат намерно: „Не можете да ги видите завоите“.

Од такви случаи, генерално, се формираат „невидени победи“ на украинската армија.

 

АЖУРИРАНО

Се појавија снимки од местото на ударот врз украинските пешадија, на кои се гледаат искинати трупови.

Прочитајте и:  Ликвидирани 18 нацисти, запленета пратка оружје (ВИДЕО)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа