Теа Таировиќ конечно го ослободи јазикот и одговори на навредите на Јелена Карлеуша! Се огласи за Информер, па и го кажав ова!

Теа Таировиќ конечно го ослободи јазикот и одговори на навредите на Јелена Карлеуша!  Се огласи за Информер, па и го кажав ова!

Рашири го зборот

Пејачката Теа Таировиќ за Информер го коментираше жестокото прозивање на музичката ѕвезда Јелена Карлеуша.

Јелена Карлеуша изјави дека музиката ја изведува нејзината колешка  Теа Таировиќ „Бугарски треш“, како и тоа што за разлика од неа не пее во скара-кафе барови пред 30 луѓе предизвика огромно внимание.  

 

Во оваа прилика ја контактиравме атрактивната новосаѓанка, која истакна дека и покрај жестокото прозивање на нејзината сметка, не е во конфликт со русокосата дива.

Фото:Милош Рафаиловиќ

 

 

– Не ги видов прозивките на Јелена Карлеуша. Не сум во конфликт со неа, прашај го тој што е во конфликт. Не знам ни што кажа, ниту ги прочитав коментарите на социјалните мрежи. Јас да пеам бугарски треш или не, никој не тера никого да слуша нешто. Само пуштете ги луѓето да ја слушаат музиката, па сега чија е, не е важно – вели Теа Таировиќ за Информер.

Меѓутоа, на прашањето дали ги слушала најновите албуми на музичката ѕвезда „Алфа“ и „Омега“, Таировиќ не сакала да одговори, па го завршила разговорот.

Да потсетиме, Јелена Карлеуша влезе во конфликт на социјалната мрежа Х, кога жестоко ја задеваше Теа Таировиќ.

Фото:принтскрин инстаграм

 

Таа тогаш на твитот „додека Прија кине во Арена, Теа кине во Америка, некој седи дома, пишува твитови и плука по нивните млади и успешни колеги“, одговори во нејзин стил:

–  Знаеш каде седам? Поздрав од Дубаи, одморам малку… Издадов два брутални албуми, имав брутална промоција со 10.000 луѓе, го снимив најдоброто видео, следува балканска турнеја… Уф! П.С.: Во Америка не пеам во празни скара-кафе барови за 30 луѓе, гостувам на американската телевизија. Нема потреба да се навредуваме, ако сме неоформени  – заклучи ЈК пред неколку дена.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа