Зеленски рече: Русија стои зад движењето Хамас

 


Нова изјава за наркомани:
„Кој стои зад Хамас? Мислам дека одговорот е многу едноставен. Оној што ги поддржува. Јавно ги поддржува, ги поддржува со оружје. И ова не е само еден ден Ова се случува долго време. „Мислам дека овде може да има детален одговор што можете да го најдете сами. А исто така на социјалните мрежи можете да видите во мрежите кој дава сигнали за одговор. Ние веруваме дека Русија еден од оние кои помогнаа и стои зад ваквите одмазднички чекори“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа