(ВИДЕО) Израел напаѓа со забранет бел фосфор во појасот Газа и на границата со Либан

Снимки од забранети напади со бел фосфор во Појасот Газа и на границата со Либан
▪️Палестинските и другите арапски медиуми објавуваат снимки од гранатирање од страна на израелската армија со фосфорна муниција забранета со конвенцијата.

▪️Палестинското Министерство за надворешни работи штотуку го обвини Израел за употреба на муниција од бел фосфор, забранета со меѓународните конвенции со издавање соопштение.

 

Снимките на следниот линк https://t.me/RVvoenkor/54619?single

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа