(АУДИО/ВИДЕО) Брутална тепачка од судница – За прв пат во јавност видео на кое се навредуваат Карлеуш и Цеца

(АУДИО/ВИДЕО) Брутална тепачка од судница - За прв пат во јавност видео на кое се навредуваат Карлеуш и Цеца

Рашири го зборот

Јелена Карлеуша на социјалната мрежа Х објави видео од судењето со нејзината лута ривалка Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Пејачката  Јелена Карлеуша тајно го снимила посредувањето кое се случило со Светлана Цеца Ражнатовиќ .

– Гробовите ѕвонат и чесниот човек нема да молчи, а од другата страна има многу гробови – изјави Јелена.

– Точно еден гроб седи преку улица со очила – изјави Цеца Ражнатовиќ.

– Само ми кажа дека сум гроб со очила. Дали го дозволувате тоа во вашата судница? „Сега тоа ставете го во записник, и дека адвокатот ви се заканува дека нема да бидете добро – му се обрати Јелена на судијата. 

– Многумина паднаа на испитот кои се обидоа да ве помират– рече судијата.

– Дали сум гроб со очила? Тие што се обидоа да не помират не поминаа добро, но не го слушнавте тоа?– изјави Јелена.

– Судија, можно ли е таа да крева врева во вашата судница?– додаде Цеца. 

– Ги немам овие ромски манири, можам да бидам и низок кога некој ќе ме навреди –– изјави Јелена.

– Ова е лудост, ова е грубост –– изјави Цеца.

– Се борам цел живот –рече судијата.

– Исто како мене, но без криминалци и убијци –– изјави Јелена.

– Да, ќе можеме да ги наброиме, Јелена. Имаш амнезија –– изјави Цеца.

– Ако почнете да набројувате воени злосторници и убијци –– изјави Јелена.

– Ајде, наброј ги и ќе добиеш тужба на суд.– изјави Цеца.

– А да го преброиме твоето? –– додаде Ражнатовиќ.

– Ајде, брои. Аркан, Легија, Душан Спасојевиќ –– изјави Јелена.

– Срам да ти е за секој изговорен збор –– изјави Цеца.

– И јас не носев нанопод, не сум затворска болва, ти си –– изјави Јелена.

– Ќе го носиш! Се смеете на туѓата несреќа затоа што е многу грда. Вие сте мајка на две деца. Немаш поим, немаш чувство. Засрами се– изјави Цеца.

– Ама ти беше кратко време во затвор! Несреќата на оваа држава е што бевте многу кратко во затвор– изјави Јелена.

– Ти ми кажа искрено! Примитивниот се срами од секој изговорен збор– изјави Цеца.

Остатокот од судењето слушнете го во видеото подолу.

 

 

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа