(ВИДЕО) Страшна снимка од фестивалот каде Хамас масакрираше 260 луѓе! Се кријат и снимаат потресни пораки за семејството!

(ВИДЕО) Страшна снимка од фестивалот каде Хамас масакрираше 260 луѓе!  Се кријат и снимаат потресни пораки за семејството!

Рашири го зборот

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа дека преплашените посетители на фестивалот во Израел мораат да се кријат во грмушки за да избегнат лавина куршуми испукани од милитантите на Хамас.

Се стравува дека најмалку 260 луѓе загинале на музичкиот фестивал „Супернова“ кога милитантите ненадејно влегле во саботата и почнале да пукаат во луѓето.

 

Во меѓувреме, оние кои го преживеаја нападот, тие беа принудени да се кријат во грмушките и да снимаат пораки за збогум на своите најблиски додека гледаа како жртвите се убиваат една по друга.

 

 

Тие објавија снимки на социјалните мрежи и покажаа како изгледа хоророт низ кој поминуваат.

 

 

Многумина лежеа во чист ужас повеќе од пет часа пред да го слушнат звукот на вооружените спасувачи кои зборуваат на хебрејски.

Израелската спасувачка служба Зака ​​соопшти дека фестивалот бил нарушен со масакри, при што загинале најмалку 260 луѓе.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа