(ВИДЕО) Војната се прошири и во Америка! Голема тепачка во Њујорк, насилството ескалирало во близина на зградата на ОН!

(ВИДЕО) Војната се прошири и во Америка!  Голема тепачка во Њујорк, насилството ескалирало во близина на зградата на ОН!

Рашири го зборот

На њујоршкиот Тајмс Сквер, американската полиција мораше да постави кордон меѓу стотиците пропалестински демонстранти и контрапротестите организирани од поддржувачите на Израел.

„Њујорк пост“ објави дека пропалестинските демонстранти го згазија и запалија израелското знаме на протестот во неделата.

Се вели дека ова се случило додека исламските терористи од Хамаспродолжи нападот врз еврејската држава кој започна во саботата наутро

На Менхетен се собраа и голем број од оние кои го поддржуваат Израел, но во текот на денот поради присуството на полицијата главно се се сведе на вербални пресметки.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа