Србин ранет во Израел!

Србин ранет во Израел!

Рашири го зборот

Српски државјанин е ранет во Израел, изјави почесниот конзул на Србија Александар Николиќ.

– За среќа повредите се полесни. Бевме на телефон, тој беше сместен во болница и веќе е отпуштен – изјави Николиќ.

Сирените за воздушен напад се огласија вчераутро во јужен и централен Израелпо ракетниот напад од Појасот Газа. Лидерот на Хамас Мухамед Деиф вели дека ова е денот на најголемата борба и последниот ден од окупацијата, додека израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху укажува дека земјата е во војна. Седница на Советот за безбедност на ОН во недела.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа