Морничаво видео од мртовечница во Израел! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Морничаво видео од мртовечница во Израел!  (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

 

Палестинските екстремисти од Појасот Газа го нападнаа јужниот дел на Израел и истрелаа илјадници ракети во земјата, додека екстремистичкиот Хамас, кој владее со Појасот Газа, најави почеток на нова операција.

Се стравува дека има илјадници мртви, а на социјалните мрежи како шумски пожар се шири вознемирувачко видео од мртовечница во Израел.

 

Ужас! Видео од мртовечницата во Израел!

 

Исто така, беше прикажано како властите ги носат телата во мртовечниците од камиони.

 

 

Да потсетиме дека Хамас, групата која управува со опколениот Појас Газа, го најави почетокот на операцијата против Израел и истрела над 5.000 ракети. Израелската армија прогласи воена готовност и тврди дека многу палестински борци се инфилтрирале во Израел од Газа.Првите извештаи велат дека има 5 загинати, сега има стотици. 

Како што веќе напиша Информер, ситуацијата во Израел е крајно ужасна и нејзината тежина може да се види од видеата кои можете да ги погледнете  ТУКА.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа