ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ТЕЛОТО ЦЕЛОСНО СКРШЕНО, ЈА ПЛУКАА: Ова е Германката која беше убиена во Израел, членовите на Хамас експлодираа (ФОТО)

ТЕЛОТО ЦЕЛОСНО СКРШЕНО, ЈА ПЛУКАА: Ова е Германката која беше убиена во Израел, членовите на Хамас експлодираа (ФОТО)

 

Девојчето, чие безживотно, полуголо тело беше снимено во комбето на член на Хамас, додека милитантите седеа покрај телото и славеа, е идентификувана како германскиот државјанин Шани Лук, уметник за тетоважи.

 

30-годишната девојка била на музички фестивал кога била заробена од терористи во Израел, кога извршиле ненадеен напад во кој загинале најмалку 480, а биле ранети повеќе од 3.000 луѓе.

 

Нејзиното безживотно тело беше фрлено на приколката на пик-ап , а видеата кои кружат на мрежата покажуваат како телото е скршено , додека група милитанти слават околу него, а мажите плукаат по Шанин.

 

Хамас тврдеше дека убиеното девојче е израелски војник, но братучетката на Шана, Томасина Вајнтрауб Лук, за Дејли Меил изјави дека членовите на семејството ја препознале по нејзините тетоважи и фризура .

„Не знаевме ништо за неа. Се надевавме на добри вести, но тоа мора да е Шани. Беше на музички фестивал. Ова е хорор “, рече братучедот.

Шани беше убиен откако палестинските милитанти извршија брутален напад врз Израел во саботата наутро, на 50-годишнината од Октомвриската војна. Хамас го нападна Израел од воздух и од море, а милитантите навлегоа од Појасот Газа, киднапирајќи и убивајќи цивили и војници на патот .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа